ESD3V3D5B-TP
Mfr.Part #
ESD3V3D5B-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
Package/Case
Datasheet
ESD3V3D5B-TP
Description
TVS DIODE 3.3VWM 12VC SOD523
Stock
50539
Manufacturer :
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
16pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
8A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Peak Pulse :
96W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523
Voltage - Breakdown (Min) :
4.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)